Ratownictwo Wodne

Działania ratownicze na obszarach wodnych, zwane dalej ,,ratownictwem wodnym” , które organizuje się i prowadzi o przepisy ujęte w Załączniku nr 1, realizuje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym, zwanym dalej ,,KSRG” w zakresie :

  1. Podstawowym – obejmującym czynności ratownicze wykonywane na powierzchni obszarów wodnych (w tym zalodzonych), przez wszystkie jednostki ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej, a także przez inne jednostki ochrony przeciwpożarowej lub inne podmioty ratownicze deklarujące w gotowości operacyjnej zdolność do realizacji zadań według posiadanych możliwości organizacyjno-sprzętowych i wyszkolenia w systemie całodobowym i całorocznym,
  2. Specjalistycznym – przez specjalistyczne grupy ratownictwa wodno-nurkowego Państwowej Straży Pożarnej i inne podmioty KSRG, których wyposażenie i wyszkolenie ratowników pozwala realizować w systemie całodobowym i całorocznym podstawowe i specjalistyczne czynności ratownicze na powierzchni oraz w toni lub na dnie obszaru wodnego.

Stanowiska kierowania PSP powiadamiają i dysponują do działań ratowniczych na obszarach wodnych jednostki ochrony przeciwpożarowej, jeśli we właściwych terytorialnie planach ratowniczych została uwzględniona ich gotowość do realizacji zadań ratownictwa wodnego.

Rozwój ratownictw wodnego, następuje w takim kierunku, aby zdolność do realizacji działań ratowniczych na poziomie podstawowym, stała się powszechna dla wszystkich podmiotów KSRG. Istotne jest także aby jednostki realizujące ratownictwo wodne w pobliżu obszarów wodnych o najwyższym poziomie zagrożenia, można było doposażyć i wyszkolić w pierwszej kolejności na potrzeby ratownictwa według zalecanych standardów.

asdf xcv

Zdjęcia : (http://www.forum.czecho.pl/13671-ratownictwo-lodowe-cwiczenia)
(http://kppspbedzin.pl/index.php/cwiczenia-z-ratownictwa-wodnego-nad-zbiornikiem-przeczyce/)

Podziel się!

Komentarzy (1)

  1. Dh.Łukasz

    Odpowiedz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.